Trening 2014 – ból kolana

Niestety nie obyło się bez kolejnej przerwy w treningach spowodowanej kontuzją. Znowu po 2 tygodniach biegania pojawił się ból kolan. Dzisiaj mija właśnie tydzień od ostatniego treningu i nadal czuję ciągnięcie po wewnętrznej stronie kolan na wysokości rzepki i trochę poniżej. Nie jest to ból, który możnaby okreslić mianem niedowytrzymania czy utrudniałby chodzenie. Poprostu czuję dyskomfort i wiem, że nie jest to normalne.  Przeanalizowałem swoje ostatnie treningi i coraz bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że przesadzam z treningami. Zaadoptowałem na swoje potrzeby trening do półmaratonu zakładający 4 treningi w tygodniu i to jest chyba przyczyna moich problemów.

Po raz kolejny trzeba potwierdzić prawdę, że można przedobrzyć i w sporcie na wszystko potrzebny jest czas. Nie da się przyśpieszyć efektów a wszystkie plany treningowe z internetu można wyrzucić do kosza. Trening musi być ustawiony przez doświadczonego trenera, który zna możliwości i doświadczenie biegowe osoby, dla której ustawia plan. To co pasuje jednej osobie, nie musi pasować innej itp.

Nie będę nawet pisał o planie, który zaadoptowałem bo szkoda czasu i wstydu :). Dzisiaj zmieniam moje podejście do treningu i zmniejszę objętość, żeby bezpiecznie dotrwać do końca sezonu. Do półmaratonu będę ćwiczył 3 razy w tygodniu – priorytetem jest start w półmaratonie z czasem 2h +/- 5 minut oraz wyeliminowanie przerw w treningach spowodowanych bólem kolan. Zostało mało czasu więc długich wybiegań prawie nie zrobię – może jedno 15km uda mi się wcisnąć ale to musi wystarczyć  :).

Mam nadzieję, że we storek uda mi się przebiec planowe 10 km i pozostałe 2 tygodnie do startu przebiegną spokojnie.

1 komentarz do “Trening 2014 – ból kolana

  1. Witam! Bardzo dobrym wspomaganiem podczas występowania bólu w kolanie będzie suplement diety 4Flex. Zawiera on w składzie Fortigel – kolagen naturalnego pochodzenia. Kolagen to białko, które stanowi budulec macierzy chrząstki (95%), a białko w postaci peptydów pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Profilaktycznie można stosować go nieprzerwanie, tak aby we właściwy sposób wspomagać ochronę stawów (nie tylko w przypadku kontuzji). Zaleca się regularne jego stosowanie przez dłuższy czas (minimum 3 miesiące).

    Pozdrawiam,
    Agnieszka Czarnecka
    ________________________
    Online Ekspert marki 4Flex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wprowadź prawidłową wartość: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.