Trening 2014 – lipiec

Lipiec mamy za nami i czas na podsumowanie. Wakacje sprzyjają bieganiu w nowym terenie i to czasami sprawia mi trochę kłopotów.  Problemem jest głównie oszacowanie długości trasy bo zazwyczaj sprawdzam na google maps okoliczne drogi i szlaki ale w terenie zawsze korci mnie aby pobiec drogą, która w danej chwili mi się spodoba. Oczywiście staram się, biec w ogólnie zgodnym kierunku do planowanej trasy ale często efekt jest nieco inny od zamierzonego. Tak było też i tym razem. Z planowanego dystansu ok. 10 km wyszło mi 15 z kawałkiem bo okazało się, że tam gdzie wydawało mi się, że będzie skrót nie było przejścia i droga poprowadziła mnie łukiem dokładając niezłe 5 km. Plusem było to, że zobaczyłem bardzo fajne miejsca ale niestety musiałem przebiec dużo więcej niż planowałem.

W drugiej połowie miesiąca znowu pojawił mi się ból kolana. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad przyczyną ale jeszcze nie ma powodu do dramatu. Ból ten może być spowodowany tym, że moje nowe buty są dla mnie nieodpowiednie – ale to mam nadzieję nie jest prawdą. Być może potrzebuję więcej czasu aby się przyzwyczaić do nowych butów. Możliwe jest również to przez przesadziłem z km w ciągu pierwszych dwóch tygodni i ból kolana jest tego efektem. Musze to sprawdzic dokładniej. Teraz mi przyszło też do głowy, że powinienem napisac moją ocenę nowych butów – w sumie już pare km w nich przebiegłem.

Podsumowanie miesiąca wygląda następująco:

M07

Zaczyna się ostatni miesiąc przygotowań do półmaratonu. Musze się więc przyłozyć do treningów aby zrealizować założony plan.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź prawidłową wartość: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.