VIII Bieg Ursynowa

Dzisiaj pobiegłem w Biegu Ursynowa i wykręciłem nowy rekord na 5 km – 22.38 !!! Udało się nawet lepiej niż planowałem 🙂Ogólny plan na ten bieg zakładał zejście poniżej 25 min ale jak zwykle okazało się, że ciężko mi mój plan zrealizować. Po pierwsze dochodzę do wniosku, że nie lubię biegów na 5 km bo tłok jest straszny, ludzie się pchają a w dodatku trasa jest tak krótka i nie ma czasu na myślenie nad realizacją planu. Po drugie i najważniejsze udało się bo trasa była krótka, ale myśląc o półmaratonie muszę nauczyć się biegać zgodnie z planem.

Puściłem dzisiaj wodze fantazji i dałem się ponieść tłumowi – trasa krótka więc można  :). Pierwsze okrążenie pobiegłem w czasie 4.07 – mimo, że planowałem przebiec w czasie 5:00. Na kolejnych km uspokoiłem trochę tempo ale i tak wszystkie kolejne km pobiegłem w czasie poniżej 5 min/km. W trakcie biegu staram się nie myśleć, nie układać biegu – po prostu biegnę aby zrobić najlepszy czas i dobiec do mety – problem myślenia i psychiki to dobry temat na osobny post ale chyba potrzeba więcej doświadczenia, żeby się wypowiadać na ten temat. Dobiegając do ostatniej linii zobaczyłem na wyświetlaczu czas 22:08 co wydało mi się, aż nieprawdopodobne bo nawet nie marzyłem o takim wyniku. Ostatecznie metę minąłem z czasem 22:38.

Przyznaję, że pobiegłem ten bieg na maxa – jak spojrzę na wykres mojego tętna to aż się dziwię, że dałem radę pobiec tak przez 5 km. Muszę dużo popracować nad wytrzymałością i nauczyć się kontrolować tempo bo na długich dystansach nie dam rady ukończyć biegu jeśli przesadzę na pierwszych kilometrach.

Muszę dodać, że pierwszy raz biegłem w moich nowych butach – Nike Flyknit Lunar2 i muszę przyznać, że biegło się super. But leży idealnie, opina stopę ale nie uciska – zobaczymy jak b będzie dalej. Jutro mam w planie 12 km spokojnym tempem w ramach treningu do BMW Półmaratonu Praskiego więc bedzie okazja sprawdzić jak się sprawują nowe butki.

Statystyki z endomondo wyglądają następująco:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wprowadź prawidłową wartość: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.