Nike Flyknit Lunar2 – moje nowe buty

Postanowiłem zmienić buty do biegania i po wizycie w sklepie For Pro zakupiłem buty Nike Flyknit Lunar2. Oczywiście plan zakupu był nieco inny ale ostatecznie wybór padł na model. W moich starych butach kupionych w Decathlonie przebiegłem 840 km co uważam jest dość dobrym wynikiem. Buty ogólne sprawowały się dość dobrze ale w ostatnim czasie zauważyłem, że lewy but zużył się bardziej niż prawy bo zaczeły mi się robić odciski na środkowym i czwartym palcu licząc od największego. Pewna część winy na inne zachowanie lewej nogi spowodowana jest moją skrzywioną miednicą – pracuję nad rozciąganem i staram się to naprawić ale potrzeba więcej czasu aby naprawić wieloletnie zaniedbanie. Zużycie lewgo buta widać na zdjęciu poniżej w postaci przerwanej siateczki w okolicach małego palca – poza tym wszystko jest w porządku, nawet na podeszwie nie widać śladów zużycia.

Uświadomiłem sobie, że najwyższy czas zmienić buty na inne, może bardziej odpowiednie. Przez odpowiednie rozumiem dobrane z większym staraniem, rozwagą a co najważniesze kierując się doświadczeniem wybbo pierwsze buty kupiłem mierząc tylko 2 różne ale podobne modele. wybrałem ten, który był lepszy. Wiadomo, zaczynałem moją przygodę z bieganiem i poszedłem za wskazówkami przeczytanymi w internecie. Pierwsze buty i tak nie będą najlepsze bo trzeba poznać swoje potrzeby, a żeby poznać trzeba zacząć biegać. Tak więc biegałem i dobiegłem do momentu, w którym postanowiłem zmienić buty. Moje stare buty wyglądają tak:

20140614_133510[1]

Czytając opinie w internecie zdecydowałem się na buty firmy Nike – dlaczego ? Nie wiem – może zdecydowały pozytywne opinie, marka – nie jestem pewien ale i tak najważniejsze było sprawdzenie jak te buty pasują do mojej nogi.

Czytając informacje znalezione w internecie stwierdziłem, że zakupię buty Nike Zoom Elite +6 lub Nike LunarGlide +5 bo powinny odpowiadać moim wymaganiom i mojemu stopniowi zaawansowania. Udałem się zatem do sklepu ForPro – niestety okazało się, że nie było modelu Elite  +6 w moim rozmiarze. Zrobiłem komputerową analizę moich nóg i sposobu biegania i wyszło, że mam nogę naturalną, z bardzo, bardzo  niewielką tendencją do supinacji. Przymierzyłem model LunarGlide ale średnio mi pasował bo mimo, że jest dość szeroki to czułem ucisk w palcach a dodatkowo czułem wyprofilowaną wkładkę pod wewnętrzną częścią stopy – poprostu mi to przeszkadzało. Sympatyczna Pani z obsługi (niestety nie wiem jak miała na imię – ale pozdrawiam 🙂 ) zaproponowała mi buty Flyknit Lunar2. Przymierzyłem te buty i od razu wiedziałem, że to jest to. Lubię jak nie czuję buta po założeniu – tzn. jak nic mnie nie uwiera, nie uciska. Jak but pasuje bez uwag to się poprostu czuje i ten but tak właśnie leżał na nodze.

But jest ogólnie wąski ale przez to, że zbudowany z bardzo elastycznej tkaniny bardzo miękki i dobrze opinający stopę. Jest też bardzo przewiewny co jest dla mnie bardzo ważne bo ogólnie jest mi bardzo ciepło w nogi. Ostatecznie wybrałem buty w rozmiarze 46 !!! co normalnie noszę 44 ale w tym rozmiarze but pasował idealnie i prawie go nie czułem. Na etapie mierzenia i testowania jedynym słabym elementem tego buta jest jego cena ale zakładam, że warto wydać te pieniądze bo w sumie to jest inwestycja w samego siebie. Mam nadzieję, że moje nogi i kręgosłup podziękują mi za ten wydatek w postaci lepszych wyników i bezkontuzyjnego biegania.

Buty kupiłem w kolorze czarnym – mimo, że byłem przygotowany mentalnie na zakup butów w innym szalonym kolorze tzn. czerwonym lub jaskrawozielonym. Wydaje mi się, że budy wyglądają dość zgrabnie – ale usłyszałem też komentarz – ale trochę takie ortopedyczne te buty, nie było niebieskich !!!! – pozdrawiam Cię Madziu :). Buty wyglądają tak:

20140614_102959[1]

i tak:

20140614_103028[1]

Na nodze prezentują się tak:

20140614_104117[1]

i tak:

20140614_104138[1]

Ogólnie buty bardzo mi się podobają, są wygodne i bardzo dobrz leżą na nodze. Jutro wypróbuję je na VIII Biegu Ursynowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź prawidłową wartość: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.