Przygoda z kamieniami część 4

Udało mi się zapisać na zabieg usunięcia woreczka żółciowego !!!. Termin został ustalony na 21 stycznia. Okazało się, że zapisanie na ten zabieg nie stanowi większego problemu. Jest dużo prywanych szpitali chirurgii jednego dnia, gdzie na NFZ można zrobić ten zabieg. Można zapisać się do normalnego, państwowego szpitala. Zabieg robiony jest metodą laparoskowową – to jest standard, chyba że są jakieś przeciwskazania. Ja stawiłem się w szpitalu na godzinę 10 a o godzinie 14 byłem już na sali operacyjnej. Pełna narkoza i obudziłem się już po, bez woreczka, z trzema małymi dziurkami na brzuchu. Następnego dnia o 8 rano, byłem już przygotowany do wyjścia.

Po zabiegu, trochę mnie ciągnęły te małe szwy ale to był naprawdę mały problem. Najbardziej uciążliwy był ból barków – z tego co mi wytłumaczono, jest to spowodowane gazem, który był wpompowany do brzucha w czasie zabiegu aby lekarz miał łatwiejszy dostęp i widok na to co robi. Po zabiegu gaz ten musi się wchłonąć, wędruje do góry no i bolą barki. Trwa to około 3 dni i umnie dokładnie tak było. Trzeba przyznać, że dał się wytrzymać, wystarczył jeden proszek przeciwbólowy i pół dnia był spokój.

Oczywiście, po zabiegu obowiązuje mnie dieta. Zalecenie lekarza było proste, przez najbliższe 2-3 tygodnie lekkostrawna dieta, taka jak przed zabiegiem a potem powoli, pojedyńczo można próbować nowych, starych rzeczy i sprawdzać jak organizm zareaguje. Moje postanowienie to utrzymać nowy system jedzenia, który w pewnym sensie wymusił na mnie atak woreczka. Muszę przyznać, że usunięcie z diety słodyczy i tłustego mięsa nie jest dla mnie problemem, całkowicie się do tego już przyzwyczaiłem i zamierzam utrzymać ten styl.

Do biegania mogę wróci po około 4 miesiącach – tak więc mam jeszcze chwilę aby się  do tego przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wprowadź prawidłową wartość: *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.